Náš první dýňový domeček

Podzim je nekompromisně tady. Lepší už to nebude, a tak jsem se rozhodla vyrobit dětem do pokojíčku podzimní dekoraci – náš první dýňový domeček. Jako jediné místo k obětování se nabízí okno. Jenže to bych ho musela nejdřív umýt, to ne, řekla jsem si. Tak parapet, to už je lepší, no? A pak to přišlo, samo od sebe. Na facebooku jsem uviděla inzerát paní, která každý rok prodává dýně, krásné dýně a ještě k tomu bydlí nedaleko.

Dýně, jakožto podzimní plod, se báječně hodí k dekoraci. Když pominu, že se jedná o tradiční znak původem irského svátku, který se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, je dýně oblíbenou dekorací mnoha českých domácností.

Vize jsem měla jako vždy megalomanské, ale nakonec to nedopadlo tak špatně. Pojďte se na to se mnou podívat.

Na výzdobu domečku jsem použila mech, pár klacků, levanduli, jutový provázek a látku, pár korálků, třpytky a lak na vlasy. Okolí domečku zdobí sytě oranžové lampionky mochyně a děti k nim ještě vyrobily lišky z ruliček od toaletního papíru.

S odstupem času, když se na náš dýňový domeček koukám, bych příště místo tavné pistole použila k připevnění špendlíky, abychom si z něho udělali ještě polévku a samozřejmě bych vynechala lak na vlasy. Takže domeček číslo dvě bude jistě promyšlenější 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *