Krušné hory s dětmi

Myšlenka vytvořit projekt Krušné hory s dětmi mě napadla už někdy v roce 2020. V tu dobu k tomu přispěla i situace s covidem, kdy se lidé začali více zajímat o cestování po naší vlasti. S dětmi jsem začala prozkoumávat ještě neobjevená místa v Krušných horách a tehdy jsem si uvědomila důležitost tohoto pohoří.

V roce 2021 se mi v hlavě začal rodit plán, že vydám vlastního průvodce po Krušných horách pro rodiny s dětmi. Myslela jsem si, že toho máme dost navštíveno, a že své zkušenosti a poznatky tak předám široké veřejnosti.

V roce 2022 jsem svůj plán začala realizovat. Trávila jsem mnoho času telefonováním, schůzkami s investory, grafiky, tiskárnami, chozením a focením v Krušných horách a v poslední řadě prací na počítači. Na začátku roku jsem založila web s názvem Krušné hory s dětmi. Nevěděla jsem, k čemu bude sloužit, ale věděla jsem, že až nastane ten správný čas, začnu tvořit.

A tak vznikl online magazín pro rodiny s dětmi z oblasti Krušných hor.


 

Cílem projektu Krušné hory s dětmi je propojit rodiče s dětmi všech věkových kategorií a společně poznávat krásy Krušných hor. Vytáhnout děti ven od televizí, počítačů a tabletů a vyrazit na společnou vycházku. Informovat o nadcházejících událostech a běžném dění v Krušných horách i Podkrušnohoří. Zveřejňovat zajímavé rozhovory se známými i méně známými osobnostmi. Vzdělávat ve formě naučných článků. Rozdávat tipy, kam s dětmi na výlet a třeba ještě víc.