1. Podél Podkrušnohorského přivaděče
Podkrušnohorský přivaděč nebo také Přivaděč Ohře–Bílina je vodní dílo, soustava vodních kanálů, potrubí a nádrží, které chrání podkrušnohorské povrchové doly před povodněmi z menších krušnohorských toků, zásobuje vodou z řeky Ohře průmysl v oblasti města Chomutov a celoročně přivádí dostatek vody do řeky Bíliny. Celé dílo o délce 33,8 km je rozprostřeno téměř od města Klášterec nad Ohří až za Jirkov.
Chtěla bych se s dětmi vypravit podél přivaděče od samého začátku až na jeho konec. Zprvu vede přivaděč pod zemí a teprve v obci Prunéřov vystupuje na povrch. Je docela možné, že ujdeme víc jak 33 kilometrů, protože místy nebude vůbec možné podél přivaděče projít, takže budeme muset zvolit vhodnější trasu. Co je ale jisté, že bychom to měli ujít během jednoho dne a na to si vyhradíme jeden letní den.
2. Měsíc a půl na ekofarmě v Německu
V létě se chystám s dětmi na další housesitting, a to na sever Německa na malou ekofarmu. Kromě toho, že tam budeme mít jednoho psa a tři kočky, tam budou i slepice. Zdá se, že tohle hlídání nebude žádná flákačka! Budu muset sekat trávu, zavlažovat záhony se zeleninou, čistit kurník, postarat se o psa a kočky a ještě o svoje děti. To všechno bez cizí pomoci a ještě k tomu budeme bydlet v karavanu.
3.Přechod Krušných hor
Tahle myšlenka se mi zrodila v hlavě v době koronavirové, kdy nikdo nevěděl, co a jak bude, kdy se bude moci vycestovat a za jakých podmínek. Housesiting v Německu jsem tedy vyloučila a nad dalším cestováním jsem ani nepřemýšlela. Začali jsme tak objevovat naše Krušné hory, které máme co by kamenem dohodil a pak se to stalo! Někdy před rokem jsem si totiž usmyslila, že půjdu s dětmi přes celou Šumavu. Začala jsem si hledat potřebné informace o trase, nocovištích a přechod naplánovala na září tohoto roku, ale… Proč jezdit až na Šumavu, když mám hory za barákem. A tak momentálně ležím v mapách a kombinuju všemožné trasy. Uvidíme, co z toho vzejde a jestli jenom netlachám do prázdna. Ale uznejte, byl by to hodně velkej úlet 😀
.