Family Race: Crossový závod pro rodiče s dětmi

Family Race

Family Race, běh v extrémním terénu s překážkami, nějak takhle byste si mohli představit tento závod.

Když jsem spatřila ve vedlejší vesnici leták s touhle akcí, okamžitě jsem věděla, že se musíme s Déčkem zúčastnit. Běh jako takový mě baví, ale extrémní běh do kopce se zátěží a přes různé překážky, to je pro mě vždy výzva. Možná vám někdy napíšu o tom, jak jsem se kdysi dávno před dětma do běhání zbláznila.

A jelikož jsem si tuhle akci nemohla nechat pro sebe, rozhlásila jsem to ve svém okolí a nakonec se sešla pěkná parta holek.

rodinný běh

Zápis byl od jedné do dvou, ale jak to na vesnici chodí, tu a tam někdo chyběl na rozcvičku, támhle zas chyběla polovina když se psaly na ruku startovní čísla, takže samotný start se posunul. To dětem nabývalo na zpruzelosti.

Samotná trasa vedla od úplného začátku do prudkého kopce a dále pak přes kamenolom, takže člověk hned vyplivl plíce. Na necelých čtyřech kilometrech nás čekalo sedm překážek, které bylo potřeba překonat,  jinak nás čekal postih ve formě angličáků/malé děti dělaly dřepy. Pro Déčko bylo nejhorší překonat vodní příkop, v polovině jsem jí z něho vytáhla a musela dělat dřepy.

závod dominiky svět

dominiky svět

A jak se vůbec běží s 3,5 letým dítětem? To máte tak, hodíte si ho na záda a běžíte 😀

závod

rodinný závod

Nikomu se nic nestalo a všichni doběhli do konce.

Family Race

dominiky svět

Do cíle jsme sice doběhly, ale na výhru to nebylo. První tři místa obsadili tátové a jedna mamina, všichni se staršími dětmi, ale Déčko získala diplom za nejmladšího a nejrychlejšího účastníka.

rodinný závod

Příští rok jdeme zase 🙂

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *