Kamarádi z medového lesa: Králíčci v ohrožení

Čtyři zvířecí kamarádi z Medového lesa se každý den vydávají za dobrodružstvím společně s dětmi z lesní školky. Jsou ukrytí v houští, pozorují je a pokud se nějaké dítko dostane do nesnází, jsou připraveni mu rychle pomoc.

Tentokrát se děti vypravily i s paní učitelkou na výlet k hájovně, jenže s malou Pavlou jsou od samého začátku jen problémy. Neposlušná Pavla si s sebou do batůžku vzala pár skleniček, do kterých cestou k hájovně chytne ještěrku, žábu a broučky. Klackem se pošťourá v mraveništi a vyprovokuje mravence tak, že se rozlezou ostatním dětem po nohách. Nakonec všichni skončí v potoce, a to jen díky lesním kamarádům, kteří je k potoku navedou šipkami z klacků. Když dojdou k hájovně, malá Pavla vytáhne z batohu síťku na motýly a rozběhne se za žluťáskem do lesa. Běží a běží, až se nakonec ztratí. Vůbec se nebojí, a tak ve svých lumpárnách pokračuje dál, až najednou objeví dva malinké králíčky polapené v pasti. Všechno to samozřejmě z úkrytu pozorují lesní kamarádi. Ti se nakonec rozhodnou, že králíčkům musí pomoci, protože sama Pavla by si s tou pastí neporadila.

Zajímavé čtení z lesního prostředí o zvířátkách a lesní školce. Mě osobně se líbí nápad, zakomponovat do příběhu i lesní školku. Děti byly zase nadšené z krásných obrázků. Knížka má 90 stran a to je tak akorát pro malé posluchače. Kniha je druhým pokračováním Kamarádi z Medového lesa – Jak zahnat stesk. Autorkou knížek je Andrea Schütze, obě knihy ilustrovala Carola Sieverding a vydalo je nakladatelství Kazda. Jediné, co mi vadilo bylo to, že se přímá řeč často nedokončila, a to hned několikrát za sebou. Jinak kniha má určitě i naučný charakter, děti se dozví, co se v lese smí a nesmí dělat.

Na závěr se v knížce dozvíte, jak si hajný Michal s králíčky poradil, a jak o nich v novinách vyšel článek. Poslední čtyři strany jsou věnované receptu na medový perník, který ještě musíme vyzkoušet. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi les a pokud vaše děti navštěvují lesní školku, bude je to bavit ještě víc:-). Tento i první díl seženete tady za krásných 199,-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *