Fanal. Neobyčejný les, který nám učaroval.


Krátký fotoreport z Madeiry, z ostrova věčného jara, kde jsme byli v říjnu roku 2018. Dětem bylo tehdy 2,5 roku a deset měsíců.

Fanal je jednoznačně nejhezčí místo z celého ostrova. Tento vavřínový prales v takové rozloze, jako na Madeiře, už nikde jinde nenajdete. V menší rozloze jen na Kanárských ostrovech a Azorech.

Za našeho krátkého pobytu jsme tohle místo navštívili třikrát a pokaždé zde panovalo jiné počasí. To je ovšem pro Madeiru typické.

Z Fanalu mám nejvíce fotografií a byla by škoda schovat je do šuplíku, proto bych se o ně s vámi ráda podělila.

V okolí se pasou volně krávy, ale dost často narazíte i na býky. Ale nemusíte se bát, mnohem větší nebezpečí vám hrozí pokud uklouznete po kravinci.

Doufám, že se vám fotografie líbily, a pokud znáte podobné magické místo, budu ráda, když se o něj podělíte v komentáři pod článkem.


Zaujalo vás naše cestování po Madeiře a chcete se dozvědět víc? Přečtěte si i další články z Madeiry, jako například 10 TOP míst na Madeiře FREE, Madeira s dětmi nebo Střípky z Madeiry. V článku Černobílá Madeira najdete, stejně jako v tomto článku, bohatou galerii fotek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *