Něco pro malé ptáčkaře: Tvořivá knížka o ptácích

Tvořivá knížka o ptácích

Aneb když máte rádi ptáky

 

Milujeme ptáky, a tak není divu, že mi tahle Tvořivá knížka o ptácích pro děti okamžitě padla do oka. Vlastně nejen mě, ale i mým dětem. Nádherná dětská knížka, kterou si zamiluje každý malý milovník přírody, toho má co nabídnout. Pojďme si ji tedy představit.

Začněme třeba tím, že si ji děti podepíšou. V našem případě jsem tuto formalitu převzala do ruky já, protože Dášenka (4 roky) se sice umí podepsat, ale jak ji znám, když se má podepsat na pohled nebo do návštěvní knihy, napíše cokoliv, jen ne svoje jméno. O Tomíkovi radši nemluvím:-D

megaknihy.cz

V knize děti proniknou zábavnou a naučnou formou do ptačí říše. Dozví se například, kterému ptáčkovi se přezdívá létající drahokam. Proč jsou samečkové barevnější než samičky a jak se tento jev nazývá. Proč má křivka obecná křivý zobák. Kdo všechno patří do řádu sokolovitých. Že mají sovy výjimečně měkká peříčka. Kolik včel uloví během hodiny vlha pestrá a mnoho dalšího.

tvořivá knížka o ptácích

To ale pořád není všechno. Na 64 stránkách najdete nádherné ilustrace a fotografie. Tvořivá knížka o ptácích je plná omalovánek, hádanek, kvízů, rébusů a objevování. To zaručeně děti motivuje ke kreativitě a přemýšlení. V knize nechybí ani řešení k úkolům, které najdete na posledních čtyřech stranách.

megaknihy.cz

Kniha je opravdu moc hezky propracovaná, jak zvenku tak zevnitř. Texty jsou krátké a srozumitelné. Vazba je pevná a stránky jsou tvrdé tak akorát. Nevěděla jsem, co od ní můžeme očekávat, protože na internetu je k náhledu jen titulní strana. Byla jsem opravdu překvapená, když jsme si ji doma rozbalili. Taktéž pro mě bylo překvapením, kolik stránek obsahuje. Vždy si to zjišťuju a ovlivňuje to i mé rozhodnutí o nákupu knihy, ale u této knížky jsem se zapomněla podívat.

tvořivá knížka o ptácích

Nikde jsem se ale nedočetla, pro jak staré děti je Tvořivá knížka o ptácích vhodná. Dle mého je to od 6 do 10 let. Těžko mladší děti vyluští křížovku nebo osmisměrku. Nám to ale nevadí. My jdeme vždy všemu napřed, a protože je pozorování ptáků náš koníček a děti už jich spoustu rozeznají, kniha nám vydrží roky. Teď se soustředíme na jednodušší úkoly, jako jsou hádanky, vybarvování, labyrinty, hledání rozdílů, spojování dvojic a poznávání druhů. A my se s vámi o jednu hádanku z knížky podělíme:

Jsem pravděpodobně nejrychlejší živočich v přírodě, protože při střemhlavém letu dosáhnu rychlosti přes 300km/h. Ve vzduchu se pohybuji rychlým máváním křídel, plachtím jen na krátkých úsecích. Lovím téměř výhradně ptáky za letu, na kořist pod sebou se vrhám z velké výšky a útočím na ni pařáty. Samice mého druhu je výrazně větší než samec a dosahuje velikosti havrana. S oblibou hnízdím na skalních stěnách, ale třeba také na zříceninách hradů nebo na věžích. Ohrožuje mě používání pesticidů, které se přes potravní řetězec dostávají do mého těla.

Tak schválně, uhodli jste? Napište nám pod článek do komentáře svoji odpověď, budeme se těšit 🙂

Tvořivá knížka o ptácích

Co se nám na knížce nejvíce líbí?

♥ titulní obálka (poznáte až si sáhnete)

♥ krásné ilustrace uvnitř

♥ možnost podepsat si knížku

♥ počet stránek, a to hned 64!

♥ na každé stránce nějaký úkol

Tvořivá knížka o ptácích nás doslova nadchla a můžeme ji doporučit všem malým ptáčkařům a milovníkům přírody. Věřím, že z ní budete stejně nadšení jako my, protože opravdu stojí za to!

Pokud jsme vás na knihu nalákali, najdete ji na megaknihy.cz, tam ji mají totiž za nejnižší cenu a bez poštovného.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *