Vánoční trhy v Seiffenu

vánoční trhy v Seiffenu

Už brzy to začne. Předvánoční nálada a čas vánočních trhů. Tady máte jeden tip, kam se můžete vydat s celou rodinou, a to hlavní je, že vás to bude všechny bavit. Město Seiffen, vás svou dlouholetou řezbářskou tradicí naláká na tradiční dřevěné předměty jako například vánoční pyramidy, betlémy, obloukové svícny a hlavně louskáčky. Narazíte tady na desítky stánků s výrobky místního lidového umění, ale také na typické místní občerstvení.

seiffen

seiffen

vánoční trhy

louskáčci

Seiffen, město louskáčků

Na německé straně Krušných hor, kousek za hranicemi, leží město Seiffen – město louskáčků. Řezbářské řemeslo se tu dědí po staletí. Místní nevyrábějí jen vánoční předměty, ale jsou schopni vyřezat ze dřeva cokoliv. Narazíte tady také na největšího louskáčka na světě, Manufakturu – fabrika na dřevěné hračky a naproti ní Krušnohorské muzeum dřevěných hraček.

My jsme do Seiffenu vyrazili den před vánoci a ačkoli to podle přeplněných parkovišť vypadalo, že se v centru ani nehneme, tak opak byl pravdou. Málo lidí a u stánků maximálně dva lidé ve frontě. Počítejte s tím, že obchody s louskáčky jsou na každém kroku a děti chtějí do každého z nich, je to pro ně zábava a pro nás dospělé koneckonců také. Proto si na tento výlet vyhraďte dostatek času.

německo

dominiky svet

seiffen

 

Letošní vánoční trhy v Seiffenu začínají

25.11. – 18.12.2022

pondělí až pátek: 11:00 – 17:00
sobota: 10:00 – 20:00
neděle: 11:00 – 18:00

Parkování:

Pokud se do Seiffenu vydáte, dejte mi vědět, jak se vám líbilo. Můžete mi také napsat vaše tipy na vánoční trhy.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *