Gran Canaria: ostrov mnoha tváří (2. část)

roque nublo

Aneb pokračování článku Gran Canaria:  ostrov mnoha tváří. V tomto článku se dočteš, co dalšího jsme na ostrově navštívili.

6. Cocodrilo Park

Krokodýlí park, jak už sám název napovídá, se nachází na jihovýchodě ostrova. Není to klasická zoo, i když se tak může zdát.  Jedná se o zvířata zachráněná či nalezená, takže se jedná o záchrannou stanici.

Velkou dominantou parku jsou krokodýli. Před vstupem do parku vás přivítá socha aligátora s otevřenou tlamou, odvážnější děti se na něj hned vrhnou.. V samotném parku najdete hned několik expozic s krokodýly. Nejzajímavější je ta největší, u které můžete shlédnout veřejné krmení.

Cocodrilo Park

Cocodrilo park

cocodrilo park gran canaria

Cocodrilo park

V parku najdete mimo krokodýlů i šimpanze,  lemury kata, surikaty, několik druhů papoušků, želvy obrovské, alpaky, domácí zvířata a další.

Cocodrilo park není co se týče velikosti moc velký. Strávený čas tady se rovná ani ne hodině. Záleží na každém, co ho zde zaujme. My jsme strávili nejvíce času u ptačích voliér. Byla sranda drbat na hlavě kakadu a krmit z ruky aru aneb, když máte rádi ptáky. V parku nechybí ani snack bar se suvenýry a projít se tu můžete i kaktusovou zahradou.

krokodýlí park

Cocodrilo park

Cocodrilo park má otevřeno pouze od pátku do neděle. Za vstup dá dospělý 10 euro a dítě 7, parkování free. Je to celkem dost peněz a proto, očekáváš-li za tyto peníze hodně muziky, tady ji nenajdeš. Naopak, pro nadšence to bude příjemně strávených pár hodin.

7. Roque Nublo

Roque Nublo najdete uprostřed ostrova a je pravděpodobně nejznámější horou na Gran Canarii. Návštěva skalního monolitu  je téměř na každém „to do listu“ mnoha turistů, kteří sem přicestují. Skalní útvar se svými 1 813 metry je pozůstatkem eroze bývalé sopky a je také třetím nejvyšším bodem na Gran Canaria.

gran canaria s dětmigran canaria s dětmi

gran canaria s dětmi

Existuje několik možností pro pěší túru na vrchol. Velmi snadná cesta, a také nejoblíbenější, začíná od parkoviště Degollada de La Goleta. Tuto trasu zvládnou s opatrností i malé děti.

roque nublo s dětmi

roque nublo s dětmi

Vzdálenost: cca 3 km dohromady
Výškový rozdíl: cca 180 m nahoru a dolů
Délka: 1,5 hodiny čisté doby chůze

Praktická rada: nezapomeňte si mikiny, nahoře dost fouká.

8. Firgas

Toto roztomilé městečko nelze nedoporučit. To je logické už proto, že jsme bydleli kousek od něj a skoro každý den jsme přes něj projížděli. Nachází se tedy rovněž na severu ostrova.

Firgas

Firgas

Firgas

Je to ideální místo, kde strávíte líné odpoledne. Začít můžete třeba v centru starého města v  ulici Paseo de Gran Canaria, kde po schodech teče umělý vodopád. Pokračovat pak můžete na vyhlídku, která se nachází nedaleko a s dětmi pak zakončit návštěvu Firgasu na dětském hřišti u kostela.

firgas

Čas strávený na tomto místě: 1,5 hodiny

9. Arucas

Toto město se nachází opět v severní části ostrova, zhruba 15 km od hlavního města Las Palmas. a dle počtu obyvatel je třetím největším městem na Gran Canaria.  Hlavní dominantou městečka je monumentální kostel sv. Jana Křtitele, který svou rozlohou může připomínat katedrálu, ale opravdu se jedná o kostel. Veřejnosti je přístupný denně (kromě soboty a neděle) v čase  9:30-12:30 a 16:30-19:00 a vstup se neplatí.

Arucas

Návštěva Arucas stojí opravdu za to. Díky okolním plantážím s cukrovou třtinou se zde vyrábí vyhlášený rum Arehucas.  Domluvit si tady můžete i prohlídku palírny. V historické centru, které tvoří bílé domy s lemováním, najdete množství restaurací nabízející tradiční pokrm tapas.

Arucas

Nezapomeňte také zajít do Parque Municipal, který spíše působí jako botanická zahrada a ani tady nechybí dětské hřiště.

Arucas Gran Canaria

Arucas Gran Canaria

Arucas gran canariaarucas gran canaria

Arucas

Arucas

Čas strávený v tomto městě: 3,5 hodiny

10. Playa de la Laja

Tahle černá pláž, která se nachází kousek od letiště, je opravdovým hitem pro děti. Nechybí tu mraky mušlí a jiných schránek mořských živočichů.

Gran canaria s dětmi

Gran canaria s dětmi

Gran canaria s dětmi

Oproti pláži v hlavním městě není tahle pláž tak vytížená, je čistá a dá se tady zdarma parkovat u sochy Tritona.

Gran canaria s dětmiGran canaria s dětmi Gran canaria s dětmi Gran canaria s dětmi

Čas strávený na tomto místě je individuální. Je to ideální místo při cestě na/z  letiště, kde si můžete odpočinout. Jen pozor na všudypřítomný písek, který budete vyklepávat  ještě týden po návratu.

 

 

Věřím, že vám všechny čtyři články z ostrova Gran Canaria, budou nápomocné při plánování dovolené na tomto krásném ostrově. 

 

 

Krásnou dovolenou!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *