Gran Canaria: ostrov mnoha tváří

Gran Canaria je jeden z osmi hlavních Kanárských ostrovů. Největší z nich je Tenerife, dále Fuerteventura, již zmiňovaná Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro a nejmenší La Graciosa. Kromě hlavních ostrovů existuje ještě několik menších ostrovů.

Díky své poloze v subtropickém podnebném pásu zde panuje mírné a příjemné klima. Návštěva ostrovů je proto vhodná po celý rok.

My jsme se vydali na ostrov Gran Canaria v půlce listopadu. Letěli jsme z Norimberka a letenky nás vyšly na tisíc korun. Na ostrově jsme se pohybovali autem a ubytovaní jsme byli na severu ostrova. Více o ubytování zde.

Díky rozmanitosti ostrova si chvíli budete připadat jako v Mexiku, na Sahaře, v arizonském kaňonu nebo v kanadských horách.

V tomhle článku se dozvíte o všech námi navštívených místech, kde to stálo za to a kde naopak ne.

Varování: článek obsahuje více fotografií, proto je rozdělen do dvou článků. Pro ty, co nechtějí rolovat fotkami, jsem připravila kratší verzi tady.

1. Cactualdea

Tento kaktusový park byl založen v roce 1995 a má nálepku největšího kaktusového parku v Evropě. Cactualdea park se nachází na východě ostrova a najdete v něm přes tisíc druhů kaktusů. V parku potkáte i  faunu, a to konkrétně pávy, kachny, holuby, slepice a oslíka. V polovině parku najdete restauraci s příjemným posezením, kde si můžete za 3 eura vychutnat drink z čerstvých kaktusových plodů.

Cactualdea

Cactualdea park

Cactualdea park

Gran Canaria

Kanárské ostrovy s dětmi

Gran Canaria s dětmi

Gran Canaria

Kaktusový park

Kaktusový park

Kaktusový park

Gran Canaria s dětmi

Cactualdea

Cactualdea Gran Canaria

Kaktusový park Gran Canaria

Kaktusový park

Tip: dejte si pozor na vhodnou obuv. My chodili po ostrově celou dobu v ponožkobotách a tak nějak nám to nedošlo. Holka si píchla do nohy několik menších ostnů, ale nepronikly hluboko pod kůži. Já takové štěstí neměla a doslova jsem se napíchla na velký osten.

Gran Canaria

Otevírací doba je po celý týden od 10-17 hodin. Vstupné činí pro dospělou osobu 6 euro, děti do sedmi let jsou zdarma. Děti od 7-12 zaplatí 2 eura, děti od 12-16 let 3,5 eura a studenti po předložení karty 3 eura.

Návštěvu kaktusového parku doporučuji. Pro mne to je jedno z nejhezčích míst na ostrově.

2. Gáldar

Gáldar je jedním z míst s největším počtem pláží a přírodních bazénů v severní části ostrova. Naším cílem byla návštěva historického centra, pláže a zapadlá rybářská restaurace.

Španělé milují děti, dětská hřiště proto potkáte i v historických centrech.

Víc než návštěva města stojí za to navštívit jednu z mnoha pláží. Nám se líbila prázdná pláž Playa Boca Barranco. V okolních přírodních bazéncích jsme se nekoupali kvůli pěně, což neznamená znečištění nebo špínu, ale vytváří to v člověku jistý blok. Děje se to proto, že je voda míchána velmi silným větrem a utvářejí se vzduchové bubliny. Čím nižší je teplota moře, tím déle se pěna drží.

 

Ve spletitých uličkách kousek od oceánu jsme našli zapadlou místní restauraci. Pan majitel nám naservíroval typickou kanárskou kuchyni a cenově nás to vyšlo levněji než v centru.

3. Maspalomas

Největší turistickou atrakcí na Gran Canaria jsou bezpochyby písečné duny, kterým se přezdívá malá Sahara. Je to chráněná přírodní rezervace. Duny jsou volně přístupné, avšak procházka po nich vyžaduje dobrou fyzičku. Samotné město Maspalomas nestojí za to, tvoří jej převážně hotelové komplexy, restaurace, bary a diskotéky.

Maspalomas

Maspalomas

Maspalomas

MaspalomasMaspalomas

 

Maspalomas

Maspalomas

Maspalomas

Maspalomas

Maspalomas

Návštěva dun stojí za to. Když už se sem vydáte, počkejte si i na západ slunce.

 

4.Fuente De Los Azulejos

Tento neobvyklý skalní útvar se nachází na východě ostrova a jeho název v překladu znamená „fontána dlaždic“, protože barva skal připomíná portugalské dlaždice. Jedná se o sérii hor, ve kterých můžeme spatřit různé pruhy barev, vytvořených přirozeně. Je to díky střídání různých typů hornin, mezi nimiž převládá zelená hlína.

Fuente de los Azulejos

Fuente de los Azulejos

Fuente de los Azulejos

Fuente de los Azulejos

Fuente de los Azulejos

Fuente de los Azulejos

Na skalní útvar narazíte cestou z kaktusového parku směr jih. Zaparkovat se dá u silnice, kde jsou stánky s ovocem. Na této trase jsou také nejhezčí výhledy.

5.Barranco De Azuaje

Tuhle turistickou stezku najdete nedaleko městečka Firgas. Je to další zajímavé místo na tomto ostrově, které byste neměli vynechat.

Barranco De Azuaje

barranco de azuaje

My jsme se vydali na nenáročnou túru roklí, která měla něco málo přes tři kilometry, a kterou zvládnou i děti. Po cestě jsme potkali několik menších vodopádu, až jsme došli ke skalám, na kterých byly lana, po těch bychom museli vylézt, pokud bychom chtěli pokračovat dále. Obracíme se tedy a vracíme se zpět k autu.

Na začátku stezky jsme objevili opuštěný hotel. Později jsem se dozvěděla, že se jednalo o oblíbený hotel s lázněmi, jehož historie sahá k roku 1900. Neuvěřitelné.

 

Délka trasy: 3,2 km

Čas strávený na cestě: 1 hodina

Náročnost: lehká

 

Pokud tě zajímají další navštívená místa, přečti si pokračování tohoto článku zde.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *