Nechranice: Když chceme jet k moři, ale nechceme jet moc daleko

Nechranice

Nechranice, to je taková naše klasika, když se nudíme a nevíme, co s tím. Nic tu není, ale přeci jen je tu krásně.  Stačí si sednout a pozorovat.

Občas mi to přijde, jako kdybych seděla u oceánu. Díky otevřené krajině tu dost fouká, což ocení hlavně milovníci vodních sportů. A když jsme u té nudy, najdete tu i nudapláž. Je tajná a cesta k ní je nebezpečná, vede totiž přes pole soukromníka. A tak se vám klidně může stát, že až se vrátíte z pláže zpět k autu, budete mít propíchané gumy nebo betonový zátaras v cestě. A protože je to místo špatně dostupné, je to nejhezčí kout na nechranické přehradě.

Nechranická přehrada leží na řece Ohři mezi Kadaní a Žatcem. Je to pátá největší přehradní nádrž v České republice a také nádrž s nejdelší sypanou hrází ve střední Evropě. Samotná přehrada a její okolí je vyhlášenou ptačí oblastí. Mezi přehradou a Kadaní se také nachází Želinský meandr, přírodní památka a evropsky významná lokalita, o které se zmiňuji tady.

želinský meandrNa Nechranice se vydávám s pravidelností od doby, kdy vlastním řidičský průkaz. Dá se celá objet a hlavně se dá všude bez problému zaparkovat.

Nechranice

Nechranice s dětmi

Nechranice s dětmi

Nechranice

Nechranice

Zajímavá podívaná na přehradu se naskýtá v době, kdy je upuštěná. Letos v létě kvůli plánované údržbě klesla její hladina až o 4,5 metru.

Nechranice

Nechranice

Nechranice

Nechranická přehrada

Za zmínku také stojí starý chátrající zámek v obci Poláky. Dovnitř se dnes podíváte pouze v rámci akcí, které pořádá nový majitel na záchranu zámku.

zámek Poláky

Zámek Poláky

U přehrady v obci Vikletice se nachází klasický kemp s veškerou vybaveností. Ubytovat se dá v chatce, karavanu nebo ve vlastním obytňáku. Nedaleko je ještě jeden kemp – ATC Hradec u Kadaně. Leží mezi Kadaní a Nechranicemi.

Kdo ale dává přednost soukromí a má plně vybavené auto k přespání, může se vydat na druhou stranu přehrady a zakempit na divoko.

Tak jak se vám líbí naše malé moře?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *